best css templates

DİŞ TEDAVİLERİ

BESLENME ALIŞKANLIKLARIMIZ

BESLENME ALIŞKANLIKLARIMIZ

BESLENME ALIŞKANLIKLARIMIZ..

Beslenme genel sağlığımız için ne kadar önemliyse,vücudumuzun bir parçası olan ağız ve diş sağlığımız için de o kadar önemli.

'Sağlık ağızdan başlar' derken,aldığımız besinlerin ne kadar iyi öğütüleceği dişlerimizin iyi fonksiyon görmesine bağlı, dişlerimizin iyi fonksiyon görmesi ise bizim ağız sağlığımıza ne kadar dikkat ettiğimize bağlı. Biz sağlıklı bir ağızla ve güçlü fonksiyona sahip dişlerle aldığımız besinleri iyi öğütürsek ve sindirim sistemimize yardımcı olursak, daha sağlıklı bir kan dolaşım sistemine sahip oluruz ve kan tarından çok iyi beslenen ağız mukozası da o kdar iyi beslenir ve ağız dokularımızın ihtiyacı olan beslenme ihtiyacı o kadar iyi sağlanmış olur..

Tabii ki iyi ve sağlıklı dişler beslenmede çok önemli..Bunun yanında atlamamamız geren bir konu ise neler yediğimiz ve içtiğimizdir.

Çok asitli yiyecek ve içecekler mi tüketiyoruz?
Tatlı ve şekerden vazgeçemiyor musunuız?
Birde dişlerinizi iyi fırçalamıyorsanız ...

Size hak vermemek işten değil:Zira günümüzde fastfood beslenme alışkanlığı çok yaygın ve bu besinlerin şeker oranları çok yüksek değerlerde,şeker ise ağız boşluğundaki asit değerlerini artırır bu bizim pek de istemediğimiz bir durum..

Yediğimiz içtiğimiz besinlerin asit-baz oranlarına dikkat ederek beslenmek ve buna uygun bir diyet programı yapmak en iyisidir!!

Size bir  iki  küçük  tavsiye....
Her öğünden sonra bir küçük dilim beyaz peynir yemeniz ağız içerisinde oluşan asitin dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Gün içerisinde ara ara şekersiz sakız çiğnemek tükürük salgısını artıracak ve artan tükürük ise dişlerimizin temizlenmesine yardımcı olacaktır...
                         HEKİMİNİZE DANIŞMADAN KARAR VERMEYİN!